O DERBY

Nazywam się Arkadiusz Żygadło. Jestem właścicielem a jednocześnie głównym lektorem szkoły językowej DERBY. Nauczaniem angielskiego zajmuję się od 1990 roku. Jako student przez 3 lata prowadziłem małą szkołę, w której w weekendy uczyłem kilka grup dziecięcych. Oprócz kolegium nauczycielskiego ukończyłem Filologię Angielską na Uniwersytecie Łódzkim, a także zdałem egzamin Cambridge CPE z najwyższą notą (A). Począwszy od 1993 roku uczyłem w Liceum im. St. Wyspiańskiego, a następnie od stycznia 1996, jako DERBY, organizuję kursy i szkolenia językowe prywatnie oraz na terenie firm w Warszawie. W tym czasie intensywnie współpracowałem z większymi szkołami językowymi takimi, jak LANG, LINGWISTA czy PYGMALION. W tej ostatniej przez całe lata z powodzeniem przygotowywałem młodzież do egzaminów Cambridge – FC i CAE. Obecnie oprócz kursów indywidualnych i szkoleń zewnętrznych – prowadzę zajęcia również w Liceum im. Huggona Kołłątaja oraz na Politechnice Warszawskiej.

Skuteczność w nauczaniu innych to nie tylko własna doskonała znajomość języka obcego. W ciągu 25 lat pracy z młodzieżą i dorosłymi przekonałem się, że kluczem do sukcesu jest połączenie w procesie dydaktycznym takich elementów, jak: ciągłe stawianie słuchaczom realistycznych celów – i co najważniejsze – wspieranie ich w ich osiąganiu; stworzenie bliskiej, przyjacielskiej relacji z uczącymi się, a także ciągła stymulacja poprzez wprowadzanie nowych, ciekawych zagadnień.

W ciągu całego tego okresu pomogłem i dalej staram się to robić – setkom słuchaczy: lekarzom, prawnikom, bankowcom, nauczycielom, biznesmenom, gospodyniom domowym, grupie Japończyków, studentom oraz wszelkim innym osobom, którzy poprzez opanowanie języka uzyskali nie tylko większą kompetencję zawodową, ale przy okazji też – mam nadzieję wzbogacili swoją osobowość oraz poszerzyli horyzonty w kierunkach nowych, a zarazem niezwykle ciekawych. Tak właśnie lubię myśleć o zajęciach, które prowadzę.

Nauczanie angielskiego jest dla mnie pasją i dziedziną, w której stale staram się rozwijać. Interakcje z drugim człowiekiem (słuchaczem czy grupą słuchaczy) traktuję, jako doświadczenie, które niezwykle wzbogaca mnie osobiście. Ucząc innych sam wiele się od nich uczę. Ale przede wszystkim cieszy mnie sukces, który na polu językowym odnoszą moi słuchacze.